חשיבות הכושר הגופני

חשיבות הכושר הגופני: רוצים לדעת למה כדאי להתעמל? מה היא כמות האימונים המומלצת ומה הם היתרונות הצפויים לכם? כל המידע על חשיבות האימון הגופני בכתבה שלפניכם !

חשיבות הכושר הגופני היא רבה מאוד לאנשים בכל גיל. פעילות גופנית עשויה להועיל במובנים רבים ולתרום לאיכות החיים, לבריאות ולחוסן הכללי של המתמידים בה.

העלאת מסת השריר
עם העלייה בגיל אנו נוטים לאבד מסת שריר. איבוד מסת שריר עלול לגרום לקושי בביצוע פעולות בגילאים מאוחרים ולפגוע ביציבות המפרקים השונים בגוף. הדרך לשמור על מסת השריר לאורך  זמן היא על ידי אימוני כוח.  אימוני כוח בתדירות של פעמיים או שלוש בשבוע יוכלו להעלות את מסת השריר ולשמר חלק גדול ממנה לאורך כל שנות חיינו.

שמירה על רמות כולסטרול
חשיבות הכושר הגופני היא רבה ותורמת רבות לשמירה על רמות כולסטרול נאותות בגופינו. גופינו מכיל שני סוגי כולסטרול: הכולסטרול הרע והכולסטרול הטוב. פעיליות אירוביות כגון ריצה, רכיבה על אופניים ושחיה יעזרו בהעלאת רמת הכולסטרול הטוב והורדת רמות הכולסטרול הרע.

העלאת קצב חילוף החומרים
חילוף חומרים גבוהה תורם משמעותית לתהליך ההרזיה. חשיבות הכושר הגופני היא גדולה מאוד גם בכל מה שקשור להעלאת קצב חילוך החומרים. על ידי העלאת מסת השריר גובר קצב חילוף החומרים. רקמת השריר היא רקמה הצורכת כמות אנרגיה רבה ולכן באמצעות הגדלת מסת השריר גופנו צורך יותר קלוריות בכל שעה משעות היממה ואפילו בזמן שינה, דבר התורם לתהליך ההרזיה.

חיזוק מערכת השלד
פעילות גופנית אנירובית כגון אימוני כוח או פעילות גופנית אירובית כגון ריצה תורמת לחיזוק מערכת השלד. עליית מסת העצם ומניעת הידלדלותה בגילאים מאוחרים יותר.

הפחתת לחץ דם
חשיבות הכושר הגופני היא רבה בכל מה שקשור להפחתת לחץ הדם. שילוב של פעילות אירובית ופעילות אנאירובית תשפר משמעותית את לחץ הדם בזמן מנוחה.

הפחתה בכאבי מפרקים
אנשים הסובלים מכאבי מפרקים ועוסקים בפעילות גופנית מדווחים על שיפור דרמטי והפחתה ברמת הכאבים. פעילות גופנית מבוקרת בליווי מאמן מקצועי תורמת רבות להתאוששות מפציעות ומזרזת את תהליך ההחלמה של כל רכיבי מערכת השלד – עצמות, גידים ורצועות.

והכי חשוב: תחושה טובה
נפש בריאה בגוף בריא. מכל ההיבטים שמנינו, ההיבט שהוא כנראה ההיבט החשוב ביותר הוא תחושת ההרגשה הטובה. אנשים שמתחילים לעסוק בפעילות גופנית מדווחים על שיפור בהרגשה ותחושת החיוניות ומרגישים שאיכות חייהם עולה. למרות שאולי קשה לעשות את הצעד הראשון ולהתחיל בפעילות הגופנית שווה לעשות את הצעד. זכרו, חשיבות הפעילות הגופנית היא רבה ותאפשר לכם להרגיש טוב ולהעלות משמעותית את איכות חייכם. צרו עימנו קשר עוד היום ונתאים עבורכם תוכנית פעילות גופנית אישית !