מאמן כושר פרטי

מאמן כושר פרטי טוב בהחלט יכול לעשות את ההבדל בין הצלחה לכישלון, בין התמדה להפסקה ובין הפיכת תהליך האימון ממשעמם ומייגע לחוויה סוחפת ומלהיבה. מאמן כושר פרטי מקצועי ידע להתאים את האימון הנכון למתעמל ולהגדיר מטרות נכונות ולהשיגם.

קצת היסטוריה
בעבר מאמני כושר פרטיים היו למעשה סמל סטאטוס והיו נחלתם הבלעדית של בעלי הממון והאמצעים. עם הזמן חדרה והתחזקה חשיבותה של הפעילות הגופנית למודעות האנשים ואימון כושר הלך והפך לנפוץ יותר ויותר. כיום, אנשים רבים נעזרים בשירותיהם של מאמני כושר פרטיים כחלופה לאימונים קבוצתיים במרכזי כושר או לאימונים עצמיים.

השלבים באימון כושר פרטי
בשלב ראשון יבקש מאמן הכושר לקבל קצת רקע רפואי על האדם, מטרותיו והרקע הספורטיבי שלו בעבר ובהווה. לאחר מכן יבצע מאמן הכושר שקילה של המתעמל וימדוד את אחוזי השומן. שני מדדים אלו הם מדדים חשובים ביותר והם ינוטרו על ידי מאמן הכושר במשך כל תקופת האימון.
השלב הבא הוא שלב בניית התוכנית. בהתאם למטרות המתעמל, מגבלותיו והעדפותיו תיבנה תוכנית אימון אישית. על פי רוב, תחולק התוכנית למספר חלקים בהתאם למרכיבי הכושר שאותם מעוניין המתעמל לשפר כגון: סיבולת לב ריאה, סיבולת שרירית, כוח, כוח מתפרץ, גמישות, קואורדינציה ושיווי משקל.
בשלב הבא יסביר מאמן הכושר את כל אחד מהתרגילים למתעמל ויעבור איתו על דגשים מיוחדים בהתאם לתרגיל. לאחר האימון הראשון וכניסת המתעמל לשגרת אימונים ירענן המאמן את תוכנית האימונים מידי פעם, ישנה ויוסיף תרגילים בהתאם לצורך.

כיצד ניתן לזהות מאמן כושר טוב
אמרה הרווחת בתחום אימון הכושר אומרת כי מאמן כושר טוב, יצליח להביא את המתעמל להישגים ושיפור, מאמן כושר בינוני לא יצליח להביא את המתעמל לתוצאות משמעותיות ומאמן כושר גרוע לא רק שלא יועיל אלה עלול יהיה להוביל גם לפציעה ונזק למתעמל. חשוב לשאול את מאמן הכושר היכן הוא למד, רצוי לא להתבייש ולשאול אותו כמה זמן ניסיון יש לו באימוני כושר בכלל ואימונים פרטיים בפרט ובאילו תחומים הוא מתמחה.
במידה והנכם בעלי מוגבלויות או מחלות חשוב לשאול את מאמן הכושר אם הוא בעל ניסיון בעבודה מול אוכלוסיות  דומות. בשיחת ההיכרות עם המאמן  חשוב שתרגישו עד כמה אתם מתקשרים איתו ועד כמה הוא בראש שלכם  והאם  יש לכם עימו כימיה. זכרו, תפקיד המאמן הוא גם לדרבן ולגרום לכם לרצות להישאר ולהמשיך במסגרת האימונים ולכן, חשוב שתרגישו עימו בנוח.

ולמה לא להתעמל לבד?
נכון, ניתן להתאמן לבד אולם חשוב לזכור שמאמן כושר פרטי יוכל לבנות תוכנית מקצועית תוך בקרה והתאמה של עומס האימון הנכון עבורכם. אם אתם מעוניינים באימון עצמי, מומלץ שמאמן כושר פרטי יבנה עבורכם את תוכנית האימונים וילווה אתכם בשלביה הראשונים עד להשגת מיומנות אימון וטכניקת ביצוע תרגילים נכונה. לאחר מכן, תוכלו להתאמן לבד אולם מומלץ להיפגש עם מאמן הכושר אחת לתקופה לצורך רענון תוכנית אימונים ובקרה.

מאמן כושר פרטי – סיכום
למאמן כושר פרטי חשיבות רבה שהרי אתם מפקידים בידיו את גופכם. חשוב לבחור מאמן טוב שידע להביא אתכם לשיפור והישגים תוך התחשבות במטרותיכם ומגבלותיכם.

שירות מאמן כושר פרטי ניתן בבית הלקוח בשעות גמישות. לפרטים נוספים פנו אלינו עוד היום!
למידע נוסף בנושא אימון כושר ובריאות